dr. Krzysztof Gemza
Linia Medika Poland to profesjonalny sprzęt do gabinetów lekarskich i kosmetologicznych. Zapraszam do zapoznania się z opisem urządzeń, które można nabyć poprzez moją firmę.

Botoks czyli toksynę botulinową typu A w medycynie estetycznej stosuje się do wygładzania zmarszczek mimicznych, modelowania twarzy i leczenia nadmiernej potliwości.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Nazwa tego specyfiku może budzić strach lecz w uprawnionych rękach diabeł jest okiełznany.

A przecież toksyna botulinowa to nic innego tylko białko hamujące przesyłanie impulsów w połączeniach nerwowo-mięśniowych wytwarzane przez beztlenową bakterię Clostidium Botulinum. W estetyce zastosowanie znalazła toksyna botulinowa typu A – nazywana botoksem.
Botoks łączy się z płytką nerwowo – mięśniową, czyli połączeniem pomiędzy zakończeniami nerwowymi a mięśniami i hamuje przechodzenie impulsów, wynikiem czego jest pozbawienie mięśnia możliwości skurczu. Porażenie mięśni jest odwracalne i z czasem dochodzi do tworzenia się nowych zakończeń nerwowo – mięśniowych, dzięki czemu mięśnie odzyskują swoją dawną sprawność.

  Botkosem możemy skutecznie korygować takie zmarszczki jak:
 • zmarszczki podłużne czoła – lwia bruzda
 • zmarszczki poprzeczne czoła
 • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki
 • zmarszczki dolnej powieki
 • zmarszczki wokół ust – zmarszczki palacza

 

  Oprócz wygładzenia zmarszczek możemy korygować:
 • tzw. uśmiech dziąsłowy, czyli uwidocznienie się dziąseł podczas uśmiechu
 • unieść kąciki ust i skorygować ciągle smutny wyraz twarzy
 • unieść brwi
 • modelować twarz poprzez zmniejszenie masy mięśni żwacza oraz leczyć bruksizm, czyli zgrzytanie zębami

 

  Botoks hamuje również wytwarzanie potu, dzięki czemu znalazł zastosowanie w leczeniu nadmiernego wytwarzania potu w okolicach:
 • skóra owłosiona głowy i czoło
 • nos
 • pachy
 • dłonie i stopy

 

 


Lekarz podczas konsultacji określa miejsca i ilość dawek botoksu, jakie należy podać aby otrzymać pożądany efekt leczenia. Trzeba zdawać sobie sprawę, że każdy pacjent jest inny i nie zawsze schematy podawania botoksu znajdą u danego pacjenta zastosowanie.

Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 8 miesięcy. Długość utrzymywania się efektów zabiegu zależy w głównej mierze od cech osobniczych pacjenta.
Należy tutaj dodać, że do zakupu oraz wykonywania zabiegów uprawnieni są tylko przeszkoleni lekarze. Firma Allergan i Galderma nie sprzedaje botoksu innym odbiorcom, tym bardziej, że jest to lek sprzedawany na receptę. Pozyskanie botoksu przez inne osoby jest nielegalne.

Omawiając botoks nie sposób nie wspomnieć o kwasie hialuronowym, najpopularniejszym środku do korekcji zmarszczek i owalu twarzy, choć nie tylko. A to dlatego, że to czego nie skoryguje botoks korygujemy kwasem hialuronowym aby pacjentki były usatysfakcjonowane z zabiegu.

W zależności czy podajemy pacjentce nieusieciowany kwas hialuronowy czy też usieciowany (stabilny) otrzymujemy odpowiedni efekt.

Nieusieciowany kwas hialuronowy przeznaczony jest do przywracania równowagi wodnej skóry, wzmacniania jej struktury oraz poprawy jej elastyczności. Zabieg przypomina mezoterapię igłową, jest minimalnie bolesny i pozwala pacjentkom, które do tej pory nie stosowały wypełnień z usieciowanego kwasu hialuronowego, „zaprzyjaźnić się” z tego rodzaju zabiegami..

Restylane Skinboosters Vital, bo taka jest nazwa najwyższej klasy takich produktów, naturalnie wnika w skórę, gdzie pomaga przywrócić jej równowagę wodną oraz wzmocnić jej strukturę i poprawić elastyczność. Wyjątkowe właściwości preparatu sprawiają, że rezultaty zabiegu utrzymują się przez długi okres czasu. Po kilku seriach zabiegów preparatem Restylane Skinboosters Vital dla utrzymania efektu zaleca się wykonać procedurę co najmniej raz do roku.

Efekty to utrzymywanie się istotnej poprawy elastyczności i struktury skóry do 6 miesięcy od pierwszego zabiegu. Skóra jest odmłodzona, napięta, wygładzają się zmarszczki mimiczne. Preparaty z grupy Restylane i Emervel, zawierające usieciowany kwas hialuronowy, są doskonale znane wśród klientek na rynku medycyny estetycznej. Były prekursorami wypełniaczy na rynku i są nadal najczęściej stosowane.

Produkty przeznaczone są do wypełnienia tkanek twarzy. Zaleca się stosowanie preparatów do kształtowania konturów twarzy, korekcji bruzd nosowo-wargowych oraz modelowania ust. Dodatek lidokainy w preparatach łagodzi ból podczas zabiegu. Preparaty powinny być podawane wyłącznie przez lekarza.

Preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy są wypełniaczami, które działają poprzez zwiększenie objętości tkanki, czego efektem jest przywrócenie konturów twarzy lub uwydatnienie ust do pożądanego stopnia korekcji. Nadawanie objętości oraz działanie liftingujące wynikają ze zdolności stabilizowanego kwasu hialuronowego do wiązania wody. Efekt utrzymuje się do 18 miesięcy.

Oba typy zabiegów są wykonywane w naszym gabinecie. Zapraszamy.

Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej

Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej Tak było rok temu🥇🥈🥉. W tym roku jesteśmy również Partnerem i Sponsorem nagród w Wyborach Miss Śląska i Miss Śląska Nastolatek 2019.😊😊😊 Nadamy również tytuł Miss Sensual Beauty 2019🏆. Finalistkom życzymy powodzenia!👍👍👍

.
zapraszamy na stronę SensualBeauty na facebook

2017