dr. Krzysztof Gemza
Linia Medika Poland to profesjonalny sprzęt do gabinetów lekarskich i kosmetologicznych. Zapraszam do zapoznania się z opisem urządzeń, które można nabyć poprzez moją firmę.

W tym okresie nadchodzi czas, kiedy bez obawy o powikłania związane z działaniem światła słonecznego, możemy poddać się zabiegom bardziej inwazyjnym, czyli naruszającym ciągłość skóry lub zabiegom związanym z użyciem energii.

W tym okresie nadchodzi czas, kiedy bez obawy o powikłania związane z działaniem światła słonecznego, możemy poddać się zabiegom bardziej inwazyjnym, czyli naruszającym ciągłość skóry lub zabiegom związanym z użyciem energii.

Najbardziej popularnym zabiegiem wśród pań w tym okresie jest redukcja ilości włosów w nie chcianych miejscach. Jest to zabieg epilacji, czyli trwałego usuwania włosów. Nie należy jej mylić z depilacją, czyli mechanicznymi metodami usuwania włosów, które i tak później odrastają.

  Epilujemy urządzeniami IPL (laserowe światło rozproszone), IPL z RF, czyli dodatkowym źródłem energii niszczącym cebulkę włosową oraz laserami diodowymi o dużej powierzchni plamki światła.

Która metoda jest najlepsza?

Zdania są podzielone. Moim zdaniem zarówno IPL z RF jak i lasery diodowe są porównywalne. Bardziej istotne dla efektów zabiegu jest ze strony gabinetu kto epiluje oraz dobranie odpowiednich parametrów dla danego typu włosa, a ze strony pacjenta systematyczność w wizytach w gabinecie. Jednakże w chwili obecnej bardziej popularne i dające mniejszy efekt rozgrzania okolicy zabiegowej są lasery diodowe.

Jeśli jesteśmy przy laserach, to od jesieni do wiosny jest również najlepszy czas na uporanie się ze skórnymi znamionami, które chcemy usunąć, z przebarwieniami, z obniżoną elastycznością skóry, którą można poprawić laserowo oraz z coraz bardziej dokuczliwym problemem nastolatków ale i dorosłych, czyli z trądzikiem. Laser nie jest tu jedyną metodą, ale w połączeniu z innymi zabiegami czy to mezoterapii, podania osocza bogatopłytkowego czy też peelingami można osiągnąć bardzo dobre efekty.

  Jesień to też czas, aby zadbać o swoje nogi. Żylaki kończyn dolnych począwszy od drobnych rozszerzeń naczynek po niedrożność żył kończyn dolnych to problem nagminny.

Złotym standardem przy dużej ilości poszerzonych naczyń jest wykonanie dopplerowskiego badania drożności naczyń żylnych, które to badanie nadaje kierunek dalszemu leczeniu. Przy stwierdzeniu niedrożności żyły należy udać się do chirurga, który usunie zatkane naczynie, potem można zastosować skleroterapię piankową, czyli tzw. ostrzykiwanie pozostałych poszerzonych naczyń a na końcu czy to poprzez termolizę, czyli zamykanie naczynek prądem zmiennym o częstotliwościach radiowych lub światłem lasera „dopieścić” stan nóg.

Wspomnianą termolizą lub laserowo zamykamy też nieestetyczne naczynka na nosie i na policzkach, usuwamy tzw. naczyniaki rubinowe, czyli krwistoczerwone „kuleczki” na skórze oraz usuwamy pajączki naczyniowe. Ponieważ naturalnym następstwem takich zabiegów jest pojawienie się na skórze strupków najlepiej usuwać wszelkie zmiany naczyniowe wtedy, kiedy możemy uniknąć przebarwień na skórze wywołanych ekspozycją na słońce świeżo wygojonej ranki po strupkach.

Jesienią możemy też skorygować dolegliwość, która oprócz tego, że nadaje naszej twarzy smutny i starczy wygląd, może też być przyczyną ograniczenia pola widzenia a co za tym idzie, pogorszenia się wzroku.

Mowa tutaj o postępującym z wiekiem opadaniu powiek górnych.
Alternatywnym zabiegiem do zabiegu chirurgicznego, który nie jest pozbawiony potencjalnych powikłań pooperacyjnych (stany zapalne, blizny, bliznowce, niedomykalność powiek) jest zabieg z użyciem plazmy frakcyjnej.

Urządzenie dedykowane do tego zabiegu wytwarza kontrolowaną i celowaną wiązkę plazmy poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Wytwarzany jest niewielki łuk elektryczny, można powiedzieć „mikropiorun”, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania.

Zastosowana plazma nie powoduje stanu zapalnego, krwawienia i nekrozy otaczających tkanek, ponieważ jej działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej skóry właściwej. Po zabiegu pozostają na skórze drobne strupki, które odpadają po 5-7 dniach.

W przeciwieństwie do zabiegu operacyjnej korekcji opadających powiek górnych (blefaroplastyki powiek górnych) pacjent po zabiegu z użyciem plazmy nie musi przechodzić okresu rekonwalescencji i może być czynny zawodowo.

Zabiegi są wykonywane co ok. 40 - 45 dni, cykl leczenia obejmuje od 1 do 3 ( 4) zabiegów. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską.

O zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, która ja wynika z tego i poprzednich moich artykułów, idzie w kierunku nie tylko poprawiania estetyki ciała ludzkiego ale też leczenia poważnych schorzeń, można pisać długo. Pacjentów, którzy zainteresowani są konsultacją swoich dolegliwości oraz chcą poszerzyć wiedzę na temat możliwości ich leczenia zapraszam do mojego gabinetu.

Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej

Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej Tak było rok temu🥇🥈🥉. W tym roku jesteśmy również Partnerem i Sponsorem nagród w Wyborach Miss Śląska i Miss Śląska Nastolatek 2019.😊😊😊 Nadamy również tytuł Miss Sensual Beauty 2019🏆. Finalistkom życzymy powodzenia!👍👍👍

.
zapraszamy na stronę SensualBeauty na facebook

2017