dr. Krzysztof Gemza
Linia Medika Poland to profesjonalny sprzęt do gabinetów lekarskich i kosmetologicznych. Zapraszam do zapoznania się z opisem urządzeń, które można nabyć poprzez moją firmę.

Choć jest ono w Polsce od kilku lat kapryśne to mimo wszystko ilość dni słonecznych jest duża. Jak już pisałem poprzednio, lato ogranicza ilość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i wiele pacjentek przerywa w tym okresie wizyty w gabinetach lekarskich sądząc, że lato trzeba przeczekać.
     Nic bardziej mylnego Szanowne Panie. Gdy walczymy z bliznami, rozstępami, przebarwieniami skóry lub ją rewitalizujemy każda długa przerwa w zabiegach może spowodować cofnięcie się już uzyskanych efektów terapeutycznych i tak naprawdę po przerwie lekarz musi zaczynać leczenie praktycznie od nowa. Powoduje to niezadowolenie pacjenta i podnosi koszty leczenia. W dzisiejszym artykule chciałbym zainteresować pacjentki (ale również pacjentów) zabiegiem z użyciem preparatu PRX T33 w połączeniu z zabiegiem mikronakłuwania skóry, tzw. microneedlingiem.

Trzeba przyznać, że Pani Dr Rossana Castellana, twórczyni i propagator produktu medycznego PRX T33, wymyśliła dla niego bardzo tajemniczą nazwę. Dlatego warto wytłumaczyć, co wchodzi w skład tego chronionego patentem wyrobu medycznego. Mamy tam zatem 33% kwas trójchlorooctowy znany doskonale pacjentkom stosującym peelingi chemiczne, 5% kwas kojowy oraz nadtlenek wodoru H2O2. Połączenie tych trzech składników w innowacyjnej formule powoduje daje znakomite efekty zabiegowe zauważalne przez pacjentki zaraz po zabiegu.

TCA 33% – bez uszkodzenia skóry stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które dzięki synergistycznemu działaniu z H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów oraz sprzyja procesom tworzenia nowych naczynek krwionośnych, natomiast kwas kojowy 5% i H2O2 wspólnie mają działanie rozjaśniające skórę.

Trzeba tutaj dodać, że wiele firm konkurencyjnych próbowało stworzyć produkt podobny, jednakże mimo że kilka ich krąży na rynku medycyny estetycznej to nie dają one tak znakomitych efektów leczniczych natomiast ilość powikłań pozabiegowych jest duża.

  Co leczymy PRXem?
 • Utratę napięcia skóry twarzy i ciała – rewitalizujemy skórę,
 • Ujędrniamy skórę szyi i dekoltu,
 • Wygładzamy blizny zanikowe, blizny po trądziku,
 • Redukujemy rozstępy,
 • Wspomagająco stosujemy go w leczeniu melasmy i hiperpigmentacji skóry, również po opalaniu.

 

Tu ważna uwaga

– jest to jeden z niewielu produktów medycznych, który można stosować u dzieci od 5 roku życia w leczeniu blizn zanikowych, np. po trądziku.
Protokół zabiegowy jest prosty i bezbolesny dla pacjentów – PRX nakładany jest bezpośrednio na skórę w określonej przez lekarza okolicy zabiegowej bądź palcami, bądź za pomocą specjalnego pędzelka. Zabiegi wykonujemy co 7-14 dni do uzyskania zadawalającego efektu leczniczego. Ponieważ Pani Dr Castellana jest kobietą bardzo twórczą opracowała obecnie nowy protokół zabiegowy dający jeszcze lepsze efekty terapeutyczne niż samo nałożenie PRXa na skórę. Zabieg polega na połączeniu peelingu z mikro nakłuwaniem skóry czyli mezoterapią mikroigłową z użyciem specjalnego pena, popularnie zwanego dermapenem.

Niewskazane jest użycie rollera, gdyż uszkadza on bardzo skórę i czyni zabieg bolesnym. Ważne jest też aby pen zaopatrzony był w igły o przekroju nie okrągłym lecz hexagonalnym, co minimalizuje efekt bólowy zabiegu oraz powoduje efektywniejszą penetrację mikro igiełek w głąb skóry.
Taki synergistyczny zabieg, którego protokół jest znany tylko przeszkolonym lekarzom, daje spektakularne efekty lecznicze w w/w wskazaniach do zabiegu. Zapraszam zatem na zabieg PRX T33 w połączeniu z microneedlingiem do naszego gabinetu.

Ten niechciany tłuszczyk.

W niektórych miejscach ludzkiego ciała tkanka tłuszczowa, pomimo diety i ćwiczeń, nie znika. Dzieje się tak zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem na pozbycie się niechcianych „fałdek”, było odessanie tłuszczu, tzw. liposukcja. Rozwiązanie bardzo skuteczne, ale inwazyjne, które wyłącza pacjenta z życia codziennego.v Z badań rozpoczętych w 2002 roku, prowadzonych przez zespół lekarzy pod kierownictwem prof. Motolese (Włochy), wynikało, że substancją działającą na tkankę tłuszczową w roztworze fosfatydylocholiny nie jest sama fosfatydylocholina ale deoksycholan sodu – silna substancja doprowadzająca do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych.
Na podstawie tych badań, w 2007 roku, prof. Motolese rozpoczął pracę nad nowym preparatem, który z założenia miał działać całkowicie niszcząc komórkę tłuszczową, czyli miał wywoływać proces adipocytolizy, a nie jak sądzono, lipolizy. Prace te doprowadziły do opracowania nowej techniki iniekcyjnej – intralipoterapii i preparatu – Aqualyx.

Aqualyx to dziś jedyny na świecie, zarejestrowany preparat medyczny do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.
Od momentu pojawienia się Aqualyx każdy pacjent zyskał możliwość usunięcia tkanki tłuszczowej w sposób zupełnie nieinwazyjny i zdecydowanie tańszy.

Aqualyx nie zastępuje liposukcji.

Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym, wyróżnia się nieoperacyjnym postępowaniem, znacznie mniejszą urazowością dla organizmu i nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania. Może być uzupełnieniem liposukcji w połączeniu np. z karboksyterapią.
Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje trwałe niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

  W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx jest:
 • bezbolesny i bardziej skuteczny
 • nieinwazyjny (od 1 do 2 wkłuć w wybraną okolicę ciała)
 • szybszy – mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskania efektów  Aqualyx możemy zastosować w taki miejscach jak:
 • kończyny górne – w okolicy tricepsu
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • brzuch
 • biodra
 • „bryczesy”
 • okolica pod pośladkowa
 • wewnętrzna strona ud
 • wewnętrzna strona kolan
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
 • pseudoginekomastia męska
 • tłuszczaki
 • bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej

Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej Tak było rok temu🥇🥈🥉. W tym roku jesteśmy również Partnerem i Sponsorem nagród w Wyborach Miss Śląska i Miss Śląska Nastolatek 2019.😊😊😊 Nadamy również tytuł Miss Sensual Beauty 2019🏆. Finalistkom życzymy powodzenia!👍👍👍

.
zapraszamy na stronę SensualBeauty na facebook

2017