dr. Krzysztof Gemza
Linia Medika Poland to profesjonalny sprzęt do gabinetów lekarskich i kosmetologicznych. Zapraszam do zapoznania się z opisem urządzeń, które można nabyć poprzez moją firmę.

Okres letni jest dla wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej czasem, kiedy należy je odroczyć. Przyczyną takiego stanu są: duże nasłonecznienie oraz wysoka temperatura powietrza.

Takie zabiegi jak peelingi z dużym złuszczaniem naskórka, zabiegi epilacji laserowej, leczenie botoksem czy też korekty dokonywane kwasem hialuronowym usieciowanym, czyli tzw. wypełniaczem tkankowym są przeciwwskazane bądź to z powodu mogących powstać po zabiegu przebarwień posłonecznych bądź to dlatego, że efekt zabiegu może być wielokrotnie krótszy z powodu ekspozycji na wysokie temperatury.

Jest jednakże grupa zabiegów, które mogą być wykonywane cały rok. Należy do tej grupy zarówno karboksyterapia jak i zabieg z osoczem bogatopłytkowym.

Oba zabiegi cechują się wysoką skutecznością w uzyskaniu pożądanych efektów po zabiegach i są poszukiwane przez pacjentów. Można je wykonywać osobno, jednakże okazało się, że połączenie podczas jednej sesji zabiegowej karboksyterapii z podaniem osocza bogatopłytkowego znacząco zwiększa pozytywny dla pacjenta efekt po zabiegowy.

Zabieg karboksyterapii w połączeniu z podaniem osocza bogatopłytkowego – właśnie z powodu swej wysokiej skuteczności – otrzymał w roku 2014 laur Medycyny Estetycznej za najbardziej skuteczny zabieg.

Jakie skutki niesie za sobą poddanie się powyższym zabiegom

Karboksyterapia powoduje poprawienie ukrwienia miejsca objętego zabiegiem poprzez rozszerzenie już istniejących naczyń i inicjację tworzenia się nowych naczyń, umożliwiając skórze rewitalizację oraz likwidację cieni pod oczami.
Zabieg wzmaga tworzenie się fibroblastów i elastyny czyli poprawia napięcie skóry, koryguje rozstępy i cellulitis.

Karboksyterapia skutecznie redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej przez trwałe niszczenie komórek tłuszczowych. W wypadku kłopotów z wypadaniem włosów poprawia odżywienie cebulek włosowych i powoduje zahamowanie ich utraty.
Natomiast zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.
Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.
W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych.

Oddzielnym zabiegiem dopełniającym z użyciem własnej krwi pacjenta jest autologiczna fibryna. Efektem podania autologicznej fibryny jest redukcja zmarszczek na twarzy oraz jej odmłodzenie poprzez wypełnienie fibryną określonych przez lekarza miejsc, w których nastąpiły z wiekiem ubytki tkanek podskórnych.

Jak napisałem obydwa zabiegi są bezpieczne i wysoce skuteczne.
Jest jednak jedno zastrzeżenie.
Zabiegi powinien wykonywać lekarz, który odbył odpowiednie przeszkolenie w ich wykonywaniu. Zabieg z użyciem karboksyterapii wymaga certyfikowanego sprzętu medycznego oraz podawany dwutlenek węgla musi mieć certyfikat gazu medycznego, laparoskopowego. Żadne pistolety na naboje nie wchodzą w grę, gdyż gaz w nabojach jest niewiadomego pochodzenia.
Z kolei krew, z której pozyskane zostaje osocze PRP i autologiczna fibryna musi być wirowana w ściśle określonym czasie oraz z określoną prędkością wirówki a zabieg powinien być wykonywany w aseptycznych warunkach, które stwarza tylko gabinet lekarski.

Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej

Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej Tak było rok temu🥇🥈🥉. W tym roku jesteśmy również Partnerem i Sponsorem nagród w Wyborach Miss Śląska i Miss Śląska Nastolatek 2019.😊😊😊 Nadamy również tytuł Miss Sensual Beauty 2019🏆. Finalistkom życzymy powodzenia!👍👍👍

.
zapraszamy na stronę SensualBeauty na facebook

2017