dr. Krzysztof Gemza
Linia Medika Poland to profesjonalny sprzęt do gabinetów lekarskich i kosmetologicznych. Zapraszam do zapoznania się z opisem urządzeń, które można nabyć poprzez moją firmę.

W tym artykule chcę Państwu przybliżyć innowacyjny zabieg mezoterapii atelokolagenem typu I.

Zabieg ten jest dostępny w Polsce od około roku, a już zdobywa uznanie w oczach pacjentów ze względu na swoje zalety.
Jednakże zanim omówię sam zabieg kilka słów wprowadzenia aby zrozumieć co to jest kolagen i po co jest on nam potrzebny.

Kolagen to główne białko tkanki łącznej stanowiące ok. 30% całkowitej masy ciała ludzkiego. Jest białkiem spajającym elementy komórkowe dzięki czemu z pojedynczych komórek powstają tkanki i narządy.

Ma on bardzo wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Jest odpowiedzialny za elastyczność i jędrność skóry, zachowanie jej nawilżenia oraz odnowę skóry. Ubytek kolagenu ze skóry powoduje suchość skóry, powstawanie zmarszczek, przebarwień, cellulitisu oraz matowienie włosów i paznokci w trakcie procesu starzenia się organizmu, który związany jest ze stopniowym ubytkiem kolagenu.

Niestety, już po 25 roku życia tracimy rocznie około 1,5% naszego własnego kolagenu.

Kolagen ma wiele zastosowań w medycynie.

Na przykład jest on stosowany w chirurgii plastycznej i chirurgii oparzeń. Kolagen jest powszechnie stosowany jako środek przyśpieszający regenerację skóry po oparzeniach i w rekonstrukcji kości. Stosowany jest również do różnorodnych celów dentystycznych, ortopedycznych i chirurgicznych. Stosowany jest jako wypełniacz skóry przy zwalczaniu zmarszczek i starzeniu się skóry. Jego główną zaletą jest absolutna hipoalergiczność.

Kolagen ma nietypowy skład aminokwasów. Zawiera duże ilości glicyny i proliny oraz dwa aminokwasy nie występujące w innych białkach – hydroksyprolinę i hydroksylizynę, z czego tę pierwszą w dość dużych ilościach.

Trzy cząsteczki kolagenu skręcają się spontanicznie w podjednostki zwane tropokolagenem. Tropokolagen ma strukturę potrójnej, ściśle upakowanej helisy.

Dominującą formą kolagenu (80%) w skórze człowieka jest kolagen typu I, który stanowi włóknistą podporę skóry, a także kolagen typu III (do 20%). Kolagen typu III oplata włókna zbudowane z kolagenu typu I, odpowiada za prawidłowe ich ułożenie, a także za sprężystość skóry.

W procesie starzenia się skóry, oprócz spadku elastyczności związanej ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenu oraz elastyny, obserwuje się dodatkowo zmniejszenie ilości podskórnej tkanki tłuszczowej oraz osłabienie mięśni twarzy.
     Skutkiem tego procesu jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy. Jedną ze strategii przeciwdziałania tym zjawiskom jest próba uzupełnienia zasobów kolagenu w skórze oraz niwelowania efektów jego ubytku.

Jak już mówiłem na wstępie w tym roku w Polsce jest już dostępny zabieg mezoterapii z użyciem atelokolagenu typu I. Produkt o nazwie Linerase, dzięki opatentowanej technologii wytwarzania, jest całkowicie pozbawiony możliwości uczulania pacjenta po jego podaniu. Linerase jest produktem medycznym dopuszczonym do podawania drogą mezoterapii, czyli podania produktu cieniutką igiełką o długości 4mm. Ponieważ technika podania Linerase różni się od dotychczasowej mezoterapii zabieg wykonują tylko przeszkoleni lekarze.

Zabieg z użyciem tego kolagenu dostarcza nowych zasobów kolagenu, pobudza fibroblasty do namnażania się oraz powoduje tworzenie się nowych naczynek krwionośnych. Dzięki temu skóra odzyskuje jędrność, napięcie i zdrowy koloryt a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

    Cykl zabiegowy, aby uzyskać pełny efekt napięcia skóry, wynosi cztery zabiegi w odstępie 2 tygodni. Ponieważ 1 fiolka Linerase zawiera 50 dawek produktu można w jednym zabiegu podać do na:
  • twarz, szyję i dekolt
  • brzuch
  • pośladki i uda.

 

    Dodatkowymi miejscami zabiegu mogą być:
  • okolica czerwieni wargowej
  • dłonie


Efektem podania kolagenu jest zwiększenie elastyczności, napięcia i ukrwienia skóry dzięki czemu poprawia się jej wygląd i koloryt. Zabieg polecam tym pacjentom, którzy szukają mało inwazyjnej i skutecznej metody odmłodzenia skóry.

Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej

Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej Tak było rok temu🥇🥈🥉. W tym roku jesteśmy również Partnerem i Sponsorem nagród w Wyborach Miss Śląska i Miss Śląska Nastolatek 2019.😊😊😊 Nadamy również tytuł Miss Sensual Beauty 2019🏆. Finalistkom życzymy powodzenia!👍👍👍

.
zapraszamy na stronę SensualBeauty na facebook

2017