dr. Krzysztof Gemza
Linia Medika Poland to profesjonalny sprzęt do gabinetów lekarskich i kosmetologicznych. Zapraszam do zapoznania się z opisem urządzeń, które można nabyć poprzez moją firmę.

PRZEDE WSZYSTKIM WŁAŚCIWA DIETAWzrastająca częstość występowania nadwagi i otyłości jest w głównej mierze spowodowana współczesnym stylem życia, wysoko przetworzonym, niepełnowartościowym pożywieniem o dużej kaloryczności, brakiem lub minimalną aktywnością fizyczną i stresem.

Otyłość stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia ze względu na potęgowanie ryzyka rozwoju m.in. chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, chorób przewodu pokarmowego, układu ruchu, nowotworów, depresji.

Redukcja masy ciała jest główną metodą profilaktyki i leczenia tych schorzeń.

Wiele osób podejmuje próby odchudzania wielokrotnie - nawet powyżej 7 razy, a główną motywacją jest troska o wygląd, a nie o zdrowie. Szukając sposobu na to, żeby schudnąć szybko, bez zbędnego wysiłku decydujemy się na popularne i modne diety „ cud” , mono - diety, diety wyłączenia, a nawet głodówki.

Dietę traktujemy jako działanie doraźne, które ma jedynie pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu - zmniejszenie masy ciała a tym samym poprawę wyglądu. Niestety takie działanie nie dość, że jest nieskuteczne i najczęściej źle wpływa na nasz organizm, to przyczynia się do jeszcze większych problemów z utrzymaniem prawidłowej wagi, a w 95% prowadzi do efektu jojo.

Leczenie nadwagi i otyłości musi być indywidualnie dostosowane do: wieku, płci, stopnia zaawansowania i typu otyłości, czynników ryzyka metabolicznego i chorób towarzyszących. Doraźnym celem leczenia powinna być redukcja 10% aktualnej masy ciała w okresie 3-6 miesięcy. Celem odległym, który jest znacznie trudniejszy do zrealizowania, jest utrzymanie uzyskanej redukcji masy ciała po wielu latach.

    Skuteczne i bezpieczne odchudzanie jakie proponujemy w Sensual Beauty, zarówno dla dorosłych jak i dzieci, opiera się na kilku ważnych zasadach:
  • przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego,
  • analizie błędów żywieniowych,
  • pomiarze obwodów,
  • pomiarze składu masy ciała metodą BIA,
  • przedstawieniu zaleceń żywieniowych,
  • ustaleniu indywidualnego jadłospisu na 7, 10 lub więcej dni,
  • określeniu konkretnego celu ( ilość kg jakie należy utracić) i czasu jego realizacji.Pierwsza wizyta to między innymi czas na przedstawienie swoich upodobań kulinarnych, stylu życia, aktualnego sposobu odżywiania się oraz oczekiwań pacjenta dotyczących sposobu i tempa zmniejszenia masy ciała. Niezbędne jest także wypełnienie dzienniczka odżywiania, który pomoże ustalić co, w jakich ilościach i kiedy jada pacjent. ( 2 dni powszednie oraz 1 dzień weekendowy) oraz przedstawienie aktualnych wyników badań (najważniejsze: lipidogram, morfologia krwi, poziom hormonów).
Przewidywany czas spotkania , to ok 60 min.

Następny etap, to przygotowanie indywidulanego jadłospisu (na życzenie pacjenta), który uwzględniając wiek, płeć, aktywność fizyczną i zawodową oraz stan zdrowia i preferencje kulinarne w pełni pokryje zapotrzebowanie na wszystkie makro i mikroskładniki, witaminy i minerały danego pacjenta , a jednocześnie poprzez obniżoną kaloryczność pozwoli uzyskać zakładaną redukcję masy ciała. Jadłospis zawiera spis ogólnodostępnych produktów (w kg, gr, ml) przeznaczonych na dany dzień oraz sposób przygotowania posiłków (konkretne przepisy i techniki kulinarne).

Przez cały czas trwania dietoterapii pacjent jest pod stałą opieką dietetyka. Ma nieograniczoną możliwość kontaktowania się poprzez e-mail, dzięki czemu w problematycznych sytuacjach uzyskuje wsparcie, rozwiązanie problemów i niejasności związanych z prowadzeniem diety.

W trakcie całego procesu odchudzania prowadzone są wizyty kontrolne (pomiarowe) i edukacyjne polegające na udzielaniu wskazówek i porad, przekazaniu dodatkowych materiałów merytorycznych dotyczących zmiany stylu życia i sposobu odżywiania się oraz opracowywane są nowe indywidualne jadłospisy dostosowane do poszczególnych etapów odchudzania.

Właściwie dopasowana dieta jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych metod wspomagania leczenia chorób współczesnej cywilizacji. Proponujemy więc przygotowanie planów żywieniowych w zależności od schorzenia i indywidualnych cech organizmu pacjenta. Opracowujemy odpowiednio dobrany program dietetyczny w przypadku takich dolegliwości jak np.: hiperlipidemia, nadciśnienie, refluks, zespół jelita nadwrażliwego, cukrzyca, dna moczanowa, itp..

Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej

Sensual Beauty Certyfikowany Gabinet Medycyny Estetycznej Tak było rok temu🥇🥈🥉. W tym roku jesteśmy również Partnerem i Sponsorem nagród w Wyborach Miss Śląska i Miss Śląska Nastolatek 2019.😊😊😊 Nadamy również tytuł Miss Sensual Beauty 2019🏆. Finalistkom życzymy powodzenia!👍👍👍

.
zapraszamy na stronę SensualBeauty na facebook

2017